Україна сьогодні може оголосити технічний дефолт

Сьогодні Україна може оголосити технічний дефолт, адже вирішальні переговори з приватними кредиторами на цьому тижні так і не відбулися
Depo.Гроші
24 липня 2015 08:00
ФОТО: depo.ua

Однак міністр фінансів України Наталія Яресько вважає технічний дефолт позитивним аспектом для курсу гривні, передає depo.ua.

Вона підкреслила, що український уряд працює над тим, щоб досягти прогресу у домовленостях з міжнародними кредиторами. Проте, за словами Яресько, навіть якщо такий мораторій і буде введений, то він не повинен вплинути на курс гривні.

Зазначимо, що згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40% від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.

В якості поступки Мінфін запропонував кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.