Україна шукає нового інвестора для Юзівського родовища замість Shell

Після виходу компанії Shell з проекту розробки Юзівського газового родовища влада хоче залучити нового інвестора
Depo.Гроші
28 жовтня 2015 14:45
ФОТО: depo.ua

Про це пише  depo.ua з посиланням на "ЛігаБізнесІнформ".

Як повідомляє видання, площа Юзівської ділянки становить майже 8000 км кв., а прогнозні запаси газу оцінюються в 4,1 трлн кубометрів.

"Новий конкурс став несподіванкою. Тим більше, що з проекту не вийшла скандально відома компанія СПК-Геосервіс, яку ЗМІ пов'язують з оточенням колишнього президента Віктора Януковича", - йдеться в статті.

Видання вказує, що ця структура отримала по 5% в Юзівському проекті і ще стільки ж в розробці іншого великого сланцевого родовища - Олеської площі на Заході України.

"За місяць до оголошення нового конкурсу з Юзівської ділянки в СПК-Геосервіс несподівано помінялися власники. Тепер замість українських геологів компанією володіє маловідомий офшор з Кіпру. У Міненерго запевняють, що СПК-Геосервіс вже підписала договір про вихід з угоди про розподіл продукції, і виключення компанії з проекту лише питання часу", - пише Ліга.

27 жовтня 2015 року в газеті Урядовий кур'єр з'явилося оголошення Надра Юзівської про проведення відбору інвестора для розробки газової площі в рамках УРП.

"Порядок проведення та умови конкурсу були узгоджені Міжвідомчою комісією з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції на засіданні 12 жовтня 2015", - йдеться в повідомленні прес-служби Надра України.

Засновники Надра Юзівської не змінилися. 10% компанії, все також, належать СПК Геосервіс, решта 90% - Надра України. А от власники самої СПК Геосервіс повністю змінилися.

Якщо раніше власниками компанії були вже згадані Сергій Стовба, Ігор Попадюк і Оксана Хрящевська, то місяць тому 100% статутного капіталу компанії перейшли маловідомої кіпрської компанії Plast Trading Limited.

Кому належить кіпрська компанія невідомо. Plast Trading Limited була зареєстрована в червні 2008 року і з тих пір не була помічена в якихось нафтогазових проектах.

Як повідомлялось, компанія Shell вийшла з проекту з розробки Юзівської ділянки. Компанія заявила про це ще 6 місяців тому, проте процедура виходу з угоди була довгою через форс-мажорні обставини.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші