Україна продала арештоване майно "Газпрому"

Венчурний фонд "Голдмен" придбав 40,2% акцій компанії "Газтранзит", що раніше належали російському "Газпрому", за 41 мільйон гривень

Згідно з даними торгів на фондовій біржі ПФТС, примусово виставлені на продаж акції "Газтранзиту" в кінці січня 2019 року продані за 41,025 млн грн, що на 2% вище їх стартової ціни, повідомляє Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Кінцевим бенефіціаром "Голдмен" вказаний Андрій Нестеренко, а керуючим партнером фонду є ТОВ "Група компаній "Інвестиційні партнери" народного депутата Андрія Журжія.

Раніше Україна примусово продала 40%-у частку в ПАТ "Інститут "ПівденНДІГіпрогаз" (Донецьк), що належала ПАТ "Газпром".

Нагадаємо у липні 2018 року Київський апеляційний суд направив доручення арбітражному суду Москви із вимогою стягнути з "Газпрому" штраф у розмірі 172 мільярди гривень, який наклали в антимонопольній справі.

Довідка: До активів, які уряд планує арештувати потрапило майно компаній "Газпромзбут Україна" та "Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України", а також цінні папери ПАТ "Інститут ЮЖНИЙГІПРОГАЗ" та АТ "Газтранзит".

Також у Міністерстві юстиції України повідомляли, що розпочали процес стягнення штрафу з "Газпрому" в антимонопольній справі у Нідерландах та Великій Британії.

Зокрема, на початку липня 2018 року там оголосили конкурс на посаду радника у цій справі.

Також Газпром програв апеляцію на арешт його майна в Україні за антимонопольною справою.

Уряд розпочав опис та арешт активів, які належать "Газпрому" в Україні.

Вололимир Гройсман пояснив, що акції "Газтранзиту" мають бути продані на аукціоні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Газпром