Україна призупинила експорт меду до Євросоюзу

Україна призупинила видачу ветеринарних документів на експорт меду до Євросоюзу до закінчення розслідування обставин, за яких у відправленій до Чехії продукції було виявлено недозволені протимікробні речовини
Depo.Гроші
19 січня 2016 20:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на заступника голови Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапу, передає depo.ua.

"Розпорядженнями Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30.12.2015 № 128 та від 18.01.2016 № 9 тимчасово заборонена видача ветеринарних документів на мед бджолиний для експорту до держав-членів Європейського Союзу", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається у повідомленні, проведені в Чехії лабораторні дослідження українського меду показали вміст у ньому протимікробних речовин. Державна служба ветеринарної медицини України почала власне розслідування інциденту.

"Українська сторона зацікавлена в розвитку співпраці з країнами ЄС, тому зробить усе можливе для того, щоб у стислі терміни вирішити всі питання", - сказав Лапа.

Заступник голови Держпродспоживслужби також висловив сподівання, що розслідування зніме спірні моменти щодо експортованого до ЄС меду.

Він відзначив високий рівень системи контролю безпеки продуктів харчування в Україні, яка дозволяє експортувати на світовий ринок продукцію високої якості. Однак він підкреслив, що вихід на зовнішній ринок є великою відповідальністю й українські виробники мають бути до неї готові.

Нагадаємо, раніше Міністерство сільського господарства Ізраїлю припинило постачання яєць українського виробництва у зв'язку з підозрами в наявності бактерії сальмонели в продукції. Експорт призупинено на час проведення необхідних досліджень.

Україна проводить паралельні дослідження, а також запропонувала Ізраїлю лабораторно перевіряти кожну партію яєць, що поставляються, для зняття побоювань і обмежень після інциденту.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші