"Нафтогаз" прийматиме російський газ тільки для транзиту в Європу

НАК "Нафтогаз України" очікує сьогодні отримати весь обсяг російського газу, який було оплачено раніше
Depo.Гроші
25 листопада 2015 13:21
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві компанії, передає depo.ua.

"Відповідно до поточних угод з Газпромом, компанія планує надалі контрактувати російський газ в міру необхідності, залежно від рівня споживання в Україні та з урахуванням пропозицій на європейському ринку. До цього часу Нафтогаз буде приймати російський газ лише для транспортування в Європу", -  зазначили в "Нафтогазі".

При цьому в "Нафтогазі" наголосили, що Україна продовжить транспортувати російський газ для європейських споживачів у повній відповідності до умов контракту.

"За останні півтора року ми показали, що можемо забезпечувати безперебійний транзит російського газу незалежно від того, поставляється він для України чи ні, і в літній, і в зимовий сезон. У цей час торік ми не закуповували російський газ при менших запасах газу в наших ПСГ і менших можливостях для імпорту газу з ЄС. Наскільки нам відомо, і "Газпром", і його клієнти задоволені якістю і надійністю наших послуг з транзиту", – зазначив глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Нагадаємо, зимовий газовий пакет, узгоджений Москвою і Києвом за участю Єврокомісії, передбачає надання Росією знижки до контрактної ціни газу для України до рівня цін в суміжних країнах ЄС. 

24 вересня  у Росії запропонували Україні знижку в ціні на газ для  України у 20 доларів на тисячу кубометрів.  А сьогодні російський уряд затвердив ціну на газ для України на рівні країн ЄС. "Нафтогаз України" офіційно погодився на такі умови

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.