Україна посіла п'яте місце в світі в рейтингу "кумівського капіталізму"

У рейтингу країн за ступенем поширеності в них зв'язків бізнесу з державними структурами – "кумівського капіталізму" – Украина в 2016 році посіла п'яте місце
Depo.Гроші
7 травня 2016 10:10
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать результати дослідження The Economist, передає depo.ua.

Очолила рейтинг Росія, друге місце посіла Малайзія, третє – Філіппіни. На четвертій сходинці рейтингу – Сінгапур.

Для складання рейтингу The Economist використовує дані зі списку мільярдерів журналу Forbes про станах і джерела доходів найбагатших людей світу. На думку експертів авторитетного ділового журналу, потенційно схильні "кумівським капіталізму" галузі, тісно взаємодіють з державними структурами. Серед них гральний бізнес, нафтогазовий і оборонний сектори, банківська справа, нерухомість, інфраструктурні проекти, порти й аеропорти. Після визначення того, яка частина їх доходів отримана від цих галузей, мільярдери групуються за країнами, а їх сукупний дохід представляється у відсотковому відношенні від ВВП країни.

У Росії цей показник становить 18% ВВП, в Малайзії – 13% ВВП, у Філіппінах – 11,2% ВВП, у Сінгапурі – 10,6% ВВП, в Україні – 6,7% ВВП.

У ТОП-10 країн з найбільш поширеним "кумівством капіталізмом" увійшли Мексика, Індонезія, Туреччина, Індія і Тайвань. Китай знаходиться на 11-й сходинці рейтингу, США — на 16-му, Франція — на 18-й. Останній, 22-й рядок рейтингу, займає Німеччина.

За даними The Economist, у 2014 році Україна була третьою у світі за "кумівським капіталізму". Сукупний дохід мільярдерів, отриманий від галузей, тісно взаємодіють з державними структурами, становив два роки тому близько 13% ВВП.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші