Україна планує повернути з Росії цінні ядерні "відходи"

Україна має намір повернути з Росії відпрацьоване ядерне паливо з реакторів Рівненської АЕС, яке перероблялося на російських підприємствах
Depo.Гроші
28 вересня 2015 13:47
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на відповідний наказ міністерства.

Так, утворена робоча група, яка займеться підготовкою рекомендацій для оператора АЕС України компанії "Енергоатом" для підписання контракту з російським виробничим об'єднанням "Маяк".

"Робочій групі підготувати рекомендації ... і відпрацювати позицію України на переговорах щодо визначення власника цінних продуктів переробки", - йдеться наказі.

"Енергоатому" доручено надати міністерству проект директив для підписання контракту з російською стороною.

Нагадаємо, що зараз українське відпрацьоване ядерне паливо з енергоблоків ВВЕР-440 Рівненської АЕС переробляється на потужностях підприємств Росії. Відповідно до домовленості, в Україну підлягають поверненню оскловані високоактивні "відходи", що має визначатися умовами окремого контракту. Подальше зберігання високоактивних "відходів" заплановано в спеціальному поверхневому сховище в Україні у чорнобильській зоні відчуження.

Україна планує повністю відмовитися від вивозу відпрацьованого ядерного палива в Росію.

Важливо, що такі відпрацьоване ядерне паливо є цінним продуктом. У майбутньому можуть з'явитися технології, які дозволять підготувати його для повторного використання в реакторах нового типу.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.