Україна підняла ціну на електроенергію для окупованого Криму

Україна, як і планувала, підняла на 15% вартість електроенергії, яка поставляється на території окупованого Криму
Depo.Гроші
20 жовтня 2015 12:28
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив журналістам міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Ми підняли до 3,95 рублів за Вт/год у минулому місяці", - сказав Демчишин.

За його словами, на сьогодні Крим у пікові години споживає близько 1 ГВт електроенергії, і припинення поставок енергоресурсу на півострів з материкової частини України є недоцільним.

"Ви бачили ініціативну групу про припинення поставок електроенергії до Криму. Це політичне рішення, звичайно. Як мені здається, на даний момент припиняти поставки електроенергії, напевно, не зовсім правильно", - сказав міністр.

Нагадаємо, Україна у вересні планувала збільшити ціну електроенергії, яка поставляється до Криму, в середньому на 15% - до 3,95 руб. за кВт/год з 3,42 рубля.

Це не перше підвищення вартості ресурсу для Криму. З 1 липня 2015 року Україна вже піднімала ціну на електроенергію на 14% - до 3,42 руб. за кВт/год з 2,99 руб. за кВт/год.

30 грудня 2014 року Україна і Російська Федерація підписали два контракти на поставку електроенергії.

За даними Міністерства енергетики РФ, було укладено угоди між "Інтер РАО" і "Укрінтеренерго" на експорт електроенергії з ЄЕС Росії до Об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України. Річний контракт набрав чинності з 30 грудня 2014 року і передбачає рівномірний графік поставок в обсязі до 1500 МВт. Паралельно з метою надійного і безперебійного енергозабезпечення Криму укладено другу угоду між дочірньою структурою "Інтер РАО" — Центром здійснення розрахунків (ЦЗР) і "Укрінтеренерго".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші