Україна перейшла на електронні держзакупівлі

У п'ятницю, 1 квітня, вводиться в дію Закон "Про публічні закупівлі", який забезпечує переведення всіх державних закупівель в Україні в електронний формат
Depo.Гроші
1 квітня 2016 16:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу МЕРТ.

Як наголошується, перехід відбуватиметься у два етапи: з 1 квітня всі свої закупівлі в систему ProZorro зобов’язані перевести центральні органи виконавчої влади і підприємства, що діють в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня використання електронної системи держзакупівель стане обов’язковим для решти державних замовників.

Електронна система держзакупівель працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року.

"Використання системи було добровільним: кожен державний замовник мав можливість проводити в ProZorro допорогові закупівлі на суму до 200 тисяч гривень для товарів та послуг і 1,5 млн гривень для робіт. Але навіть у пілотному режимі система ProZorro дозволила зекономити понад 1,4 млрд гривень", - йдеться у повідомленні.

"Система ProZorro успішно завершила пілотний етап. Рік тому ми розпочинали з перших 6 тендерів, а сьогодні їхня кількість у системі вже перевищила 75 тисяч.

Загальна планова сума тендерів складає 15,26 мільярда гривень", - розповів Максим Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.

За його словами, кількість замовників, що приєдналися до системи, понад 4 тисячі.

"Середня кількість пропозицій на одні торги - 2,96, тобто, в середньому, за предмет торгів конкурують 3 постачальники. Саме зростання конкуренції й дозволило отримати таку величезну економію: в середньому, 14% від планової вартості закупівлі. За нашими прогнозами, у 2016 році вдасться зекономити близько 5 млрд гривень", - сказав заступник міністра.

Він додав, що з 1 квітня система переходить на національний рівень, як за кількістю тендерів, так і за їхньою вартістю.

"Всі найбільші державні замовники тепер зобов’язані перевести свої надпорогові закупівлі в електронну систему. Мова йде про тендери вартістю мільйони гривень від найбільших компаній країни: "Укрпошти", "Укрзалізниці", "Енергоатому", а також від міністерств і відомств. Це - величезна можливість для бізнесу", - підкреслив Нефьодов.

За його словами, решта замовників перейдуть на ProZorro з 1 серпня, і всі надпорогові державні закупівлі в Україні будуть відбуватися виключно через електронну систему.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.