Україна отримала право на безмитний експорт в США

З кінця липня Україна на рівні з іншими державами-бенефіціарами зможе експортувати до США близько 5 тисяч товарів у безмитному режимі
Depo.Гроші
2 липня 2015 18:27
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністерства економічного розвитку і торгівлі, передає depo.ua.

Такі можливості Україна отримала в рамках поновлення програми Генеральної системи преференцій (ГСП) Сполучених Штатів, що триватиме з 29 липня 2015 року по 31 грудня 2017 року.

Як пояснила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України - торговий представник України Наталія Микольська, програма ГСП стосується найбільш поширених у виробництві товарів: великої кількості типів продукції хімічної промисловості, мінералів та будівельного каменю, ювелірних виробів, багатьох типів килимів, а також певних видів продукції сільського господарства та рибальства.

Водночас, Наталія Микольська звернула увагу, що для користування перевагами безмитного режиму в Сполучених Штатах за системою ГСП, Україна має продемонструвати наявність ефективного захисту прав інтелектуальної власності та трудових прав, а українські компанії - відповідність критеріям правил походження товару.

"Зі свого боку імпортери в Сполучених Штатах повинні подати заяву на надання преференцій за програмою ГСП. Згідно з останніми змінами, вони також отримали право на відшкодування мит, які було справлено з них щодо охоплених Актом товарів після закінчення терміну програми ГСП у липні 2013 року", - додала торговий представник України.

Мітки: США, торгівля