Україна очікує від ЄС $1 млрд для закачування додаткового газу у сховища

До 11 липня Київ проведе переговори з Єврокомісією щодо залучення коштів у $1 млрд для закачування "блакитного палива" в підземні сховища газу
Depo.Гроші
1 липня 2015 10:45
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Єврокомісія проводить активні переговори з потенційними кредиторами. Це і ЄБРР, і Європейський інвестиційний банк, і МВФ. І десь між 6 і 11 липня планується зустріч у Києві за участю всіх зацікавлених сторін - і кредиторів, і українського Мінфіну, і Нацбанку для того, щоб проговорити, зафіксувати це питання", - поінформував він.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак підтвердив згоду Єврокомісією щодо надання НАК "Нафтогаз України" фінансової допомоги. Він додав, що наразі західні донори обговорюють суму в $2,5-3 млрд в цілому на економіку. Однак поки не відомо, скільки з цього може піти на закачування газу.

За його словами, на тристоронніх переговорах учасники обговорили необхідність закачування близько 7 млрд газу з урахуванням того, що вже є 12 млрд куб. м. Демчишин, у свою чергу, заявив, що необхідності в закачуванні 19 млрд куб. м не має, оскільки минулої зими обсяг українських ПСГ становив 16,6 млрд куб. м.