Україна відмовилась міняти Угоду про асоціацію з ЄС на догоду Нідерландам

Україна не обговорює і не збирається обговорювати в майбутньому зміни до Угоди про асоціацію з Євросоюзом
Depo.Гроші
30 червня 2016 11:41
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає  depo.ua  з посиланням на LB.ua.

"Стосовно розмов про внесення змін до тексту Угоди, то ми їх не ведемо і вести не збираємося, а такі зміни неможливі і без нашої згоди, і згоди всіх країн-членів ЄС", - сказав Клімкін.

Міністр підкреслив, що "якщо ж хтось все-таки розглядає таку теоретичну можливість, то і нам теж є що запропонувати, адже Україна теж пройшла за останні роки великий шлях".

"Інша річ - інтерпретаційні заяви. Якщо хтось хоче запропонувати своє тлумачення положень Угоди, особливо коли цього вимагають міркування внутрішньополітичного характеру - це не найкраща для європейської єдності, але можлива опція. Головне, щоб ці інтерпретації не суперечили духу і змісту Угоди. А дух її європейський. І зміст теж", - сказав Клімкін.

За словами міністра, він насправді зовсім "не заздрить уряду Нідерландів".

"Він опинився у складному, певним чином - двозначному становищі. Це був перший в історії країни такий референдум, який став можливим завдяки законодавству, яке набуло чинності лише минулого року. По-друге, референдум відбувся вже після ратифікації Угоди нідерландським парламентом, обраним усіма громадянами цієї країни. На самому ж референдумі «ні» сказали менш ніж 20% виборців", - сказав Клімкін.

Міністр також підкреслив, що сам референдум був не так про Угоду про асоціацію ЄС з Україною, як про ставлення до Європи і її проблем - і це прямо або побічно визнають усі.

"Тому дискусія, яка ведеться зараз у Нідерландах, - це їхня внутрішня справа", - вважає Клімкін.

"Сьогодні ми бачимо Угоду так само, як її бачить абсолютна більшість європейських держав - як план європейських реформ України. Який ми виконуємо і будемо виконувати", - наголосив голова МЗС України.

Раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте звернувся до лідерів ЄС з проханням  надати Амстердаму "юридично зобов'язувальні" гарантії, що побоювання його країни з приводу Угоди про асоціацію ЄС і України будуть враховані.

Нагадаємо, голосування, яке відбулося 6 квітня у Нідерландах, показало, що понад 60% нідерландців виступають проти ратифікації Угоди між Україною та ЄС.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші