Україна не вводитиме спецмито на білоруські товари

Київ відмовився від наміру ввести з 20 січня 2016 роки спеціальне мито у розмірі 39,2% на ряд експортованих на Україну білоруських товарів
Depo.Гроші
13 січня 2016 22:47
ФОТО: depo.ua

Про це в середу, 13 січня, повідомила DW прес-служба посольства України в Білорусі, передає depo.ua.

За словами торгового представника дипломатичного відомства України в Мінську, після двосторонніх консультацій учасники робочої групи домовилися про те, що Україна не буде вводити спецмито відносно білоруських товарів. У свою чергу Білорусь також відмовиться від торговельних обмежень щодо української продукції, викликаних тим, що з січня 2016 Україна увійшла в зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом.

Рішення про це було прийнято за підсумками другого засідання білорусько-української робочої групи високого рівня з питань взаємної торгівлі, що пройшов у Мінську 28 грудня 2015 році. Білоруську сторону на переговорах очолював перший заступник міністра закордонних справ Білорусі Олександр Міхневич, українську - заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська.

Список цілого ряду білоруських товарів, на які Україна планувала ввести спецмито в розмірі 39,2%, був опублікований 25 листопада 2015 Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі України (МКМТ).

Українська сторона тоді повідомляла, що рішення МКМТ про мита було спровоковано серпневим постановою №666 ради міністрів Білорусі про обов'язкову санітарно-гігієнічної сертифікації імпортних товарів, в число яких входила і продукція України. Тепер в офіційних повідомленнях МЗС України та Білорусі говориться, що обидві сторони "погодили алгоритм дій по зняттю обмежувальних заходів у взаємній торгівлі".

За інформацією посольства України в Білорусі, Мінськ був також поінформований, що 26 грудня 2015 президент України підписав закон "Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності", відповідно до якого з 1 січня 2016 року скасовується додатковий імпортний збір, що застосовувався, в тому числі, і до білоруської продукції.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші