Україна не визнає позовні вимоги Росії щодо "боргу Януковича"

Україна подала до Високого суду Англії підтвердження про отримання нею процесуальних документів, в якому заявила про свій намір заперечувати заборгованість перед Росією
Depo.Гроші
3 березня 2016 21:47
ФОТО: depo.ua
Україна не визнає позовні вимоги Росії щодо "боргу Януковича"
Україна не визнає позовні вимоги Росії щодо "боргу Януковича"

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства фінансів України, передає depo.ua.

"Україна знову підтверджує свій раніше заявлений намір рішуче захищати свою позицію у справі", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, для представництва України у цьому провадженні Мінфін України залучив Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, провідну міжнародну юридичну фірму, що спеціалізується на представництві у судах.

Нагадаємо, 17 лютого Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона через невиплату трьох мільярдів доларів боргу.

18 грудня минулого року уряд України оголосив про мораторій на виплату російських боргів. Зокрема йдеться про так званий "борг Януковича", а також боргові зобов'язання КП "Південне" та компанії "Укравтодор"перед російськими банками. 

Довідка: У грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші