Україна не погодилась з низкою умов кредиторів щодо реструктуризації боргу, - Мінфін

Україна поки не погодилася не погодилася з низкою умов ключових кредиторів, що об'єднані у кредитний Комітет на чолі з американським інвестиційним фондом Franklin Templeton.
Depo.Гроші
18 квітня 2015 12:24
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у презентаційних матеріалах, підготовлених Міністерством фінансів України, пише depo.ua з посиланням на УНІАН.

"На даному етапі Комітет кредиторів, що складається з п'яти найбільших утримувачів євробондів України на загальну суму близько 10 млрд доларів, передав українській стороні свої принципи реструктуризації заборгованості. Однак Україна не згодна з низкою цих принципів", - йдеться у матеріалах.

При цьому конкретних даних, що саме не влаштовує українську сторону, Мінфін не наводить.

Водночас у Мінфіні наголошують, що переговорний процес йде, він триватиме у квітні і травні.

У відомстві також нагадали, що однією з цілей реструктуризації є зниження боргового навантаження на бюджет, приведення співвідношення держборгу до рівня ВВП на рівні не більш як 71% і досягнення показника витрат на обслуговування держборгу до рівня не більш як 10-12% від ВВП до 2019 року.

Нагадаємо, з 13 березня Мінфін України почав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу і повинен завершити їх вже до кінця травня, щоб отримати наступний транш кредиту МВФ.

Глава українського Мінфіну Наталія Яресько закликала кредиторів не баритися з переговорами.