Україна назвала ЄС крайні терміни для отримання грошей на закупівлю газу

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості сподіваються на отримання фінансової допомоги від міжнародних фінансових організацій на закупівлю та закачування природного газу в ПСГ до початку вересня
Depo.Гроші
20 липня 2015 11:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив голова відомства Володимир Демчишин, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Отримати гроші в жовтні не настільки ефективно, тому що потужності із закачування все-таки обмежені. Тому нам досить важливо отримати гроші не пізніше серпня", - сказав він.

При цьому він поінформував, що Київ ще не домовився з приводу цього питання. Однак зважати на повторні минулорічні погодні умови, які дозволили увійти до опалювального сезону із запасом 16,5 млрд куб. м, не варто. Наразі темпи закачування газу в ПСГ в обсязі близько 30 млн куб. м газу на добу, що дозволить накопичити лише до 15 млрд куб. м, вказують на необхідність переговорів та заручення підтримки міжнародних організацій.

Як повідомлялося, Україна веде переговори з Європейським банком реконструкції і розвитку, IFC, Світовим банком і OPIC про виділення кредитних коштів під закупівлю і закачування природного газу в сховища.

Станом на 18 липня 2015 р. Україна має 12,493 млрд куб. м газу запасів у ПСГ.