Україна можливо поговорить з Росією про "борги Януковича"

Україна впевнена у своїй правовій позиції в судовому спорі з Росією в англійському суді стосовно $ 3 млрд боргу за єврооблігаціями, однак залишається відкритою для можливості мирного врегулювання спору, якщо для цього будуть знайдені прийнятні підстави
Depo.Гроші
28 вересня 2016 19:47
ФОТО: depo.ua

Про це заявили в Міністерстві фінансів у відповідь повідомлення про перенесення очікуваної в Вашингтоні російсько-української зустрічі з цього питання, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Відповідно до зобов'язання України за умовами поточної програми МВФ, а саме - щодо "сумлінного" проведення переговорів з Росією з цього заявленого боргу, Україна готова вступити в подальші переговори про можливе вирішення спору", - зазначили в Мінфіні України.

"Будь-які такі переговори, які можуть статися у відповідний час, жодним чином не перешкоджають позиції України в цьому судовому провадженні", - заявили у фінансовому відомстві.

Мінфін нагадав, що позиція України чітко викладена в запереченнях проти позову, поданих Україною 27 травня 2016 року в рамках провадження, що триває в англійському суді.

"Україна впевнена у своїй правовій позиції і зосереджена на підготовці до слухання, запланованого на січень 2017 року", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон про скасування кінцевої дати дії тимчасової зупинки платежів за зовнішніми зобов'язаннями України.

Кабінет Міністрів України запровадив мораторій на виплату за зовнішніми зобов'язаннями країни після того, як Росія відмовилася реструктуризувати кредит в $ 3 млрд.

МВФ визнав борг України перед Росією державним.

27 липня міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що  цей борг Україну змусили взяти, а тому вона не повинна його повертати. 

12 вересня міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що Росія готова до досудового врегулювання щодо "боргу Януковича".

13 вересня в Мінфін Україниі заявили про готовність провести досудові переговори з Росією щодо боргу $3 млрд який

Довідка: Україна в 2013 році при президенті Вікторі Януковичі взяла у Росії кредит в розмірі $3 млрд. Кредит повинен був бути погашений до кінця 2015 року. Україна пропонувала Росії реструктуризувати заборгованість за цим кредитом, однак Москва відмовилася прийняти умови, запропоновані Києвом. У лютому 2016 року в зв'язку з невиплатою "боргу Януковича" Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона. Україна подала в суд заперечення.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.