Україна може збудувати електростанцію у Туреччині замість Росії

Турецька делегація експертів в галузі атомної енергетики провела зустріч з українськими атомниками
Depo.Гроші
7 червня 2016 10:09
ФОТО: depo.ua

Головна мета візиту - вивчення варіантів співпраці в сфері атомної енергетики, зокрема, можливість участі українського "Атоменергомаш" в будівництві АЕС "Аккую" в Туреччині, передає depo.ua з посиланням на прес-службу "Енергоатом".

"Також турецьких експертів цікавили українські підприємства, які можуть стати потенційними постачальниками продукції і послуг, необхідних для реалізації проекту будівництва АЕС", - йдеться в повідомленні.

Домовленість про організацію робочої зустрічі була досягнута під час офіційного візиту президента України Петра Порошенка до Анкари раніше в березні цього року.

Відзначимо, що тижнем раніше керівництво "Атоменергомаш" і представники Запорізької торгово-промислової палати вже зустрічалися з делегацією торгово-промислової палати Адани (Туреччина) з метою налагодження прямих контактів турецьких бізнес-структур з підприємствами-виробниками продукції, необхідної для будівництва та експлуатації АЕС.

Нагадаємо, російська компанія "Росатом" вже подала заявку на отримання ліцензії на будівництво в атомної електростанції "Аккую", і очікує отримати ліцензію в 2018 році.

Введення в експлуатацію першого блоку АЕС "Аккую" заплановане на 2023 рік, а повністю завершити будівництво станції планується в 2026 році. Термін експлуатації першого блоку станції розрахований до 2083 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.