Україна може забезпечити себе газом без контрактів з "Газпромом", - ЗМІ

Підписаний 29 травня 2015 року договір "Укртрансгазу" з оператором угорської системи FGSZ дозволяє Україні купувати в європейських компаній газ, який постачає їм "Газпром", і відбирати його з труби на своїй території
Depo.Гроші
8 червня 2015 05:41
ФОТО: depo.ua

Даний факт не тільки позбавляє Київ від необхідності платити за транспортування газу, але і дає йому можливість повністю забезпечувати країну "блакитним паливом" взагалі без контракту з "Газпромом", пише depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

На практиці так званий "віртуальний реверс" газу буде означати, що, наприклад, у випадку Польщі транзитний газ з Росії перетинає українсько-польський кордон, проходить кілька сотень метрів по польській території, змінюючи власника, після чого рухається у зворотному напрямку в Україну.

В Єврокомісії повністю підтримують угоду між "Укртрансгазом" і FGSZ.

"Важливо, що документ також служить правовою підставою для "Газпрому" передати "Укртрансгазу" ті функції, які він раніше виконує на кордоні України і ЄС і які повинні ставитися до відповідальності українського оператора", - передає слова представника Єврокомісії "Коммерсантъ".

Раніше повідомлялося, що Литва готова почати поставки в Україну з терміналу з прийому скрапленого газу "Незалежність", але російський "Газпром" відмовив в транзиті через Білорусь.