Україна купуватиме уран у Австралії

Австралія почне поставки урану Україні для потреб атомної енергетики
Depo.Гроші
30 березня 2016 07:23
ФОТО: depo.ua

За інформацією австралійського агентства AAP, відповідна угода має бути підписана в найближчі дні у Вашингтоні з міністром закордонних справ Австралії Джулі Бішоп і президентом України Петром Порошенком, які візьмуть участь у міжнародному саміті з ядерної безпеки, що пройде з 31 березня по 1 квітня, передає depo.ua з посиланням на DT.ua.

"Напередодні саміту я підпишу угоду про співпрацю на постачання урану в Україну для використання у виробництві електроенергії", - йдеться в заяві Бішоп, яке опубліковане на сайті МЗС Австралії.

"Австралія має аналогічні угоди з іншими країнами, у тому числі з Канадою, Китаєм, Францією, Індією, Японією, Республікою Корея, Росією, Великобританією та США", - зазначила глава зовнішньополітичного відомства Австралії.

Сьогодні більш 50% потреб України в електроенергії покривається за рахунок атомної енергетики. В Україні діють чотири АЕС енергоблоків загальною кількістю 15 штук, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Зазначимо, що у 2015 році для українських АЕС було закуплене паливо російського виробництва на 610,9 млн доларів, шведського виробництва - на 32,7 млн доларів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші