Україна ініціює переговори з ЄС по "Відкритому небу"

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський доручив Державній авіаційній службі в найкоротші терміни провести переговори з усіма країнами, з якими в України є авіасполучення, щодо зняття всіх обмежень
Depo.Гроші
29 липня 2015 14:59
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив на засіданні Кабміну, передає передає depo.ua.

За словами Пивоварського, Україна досі не може підписати парафовану угоду про спільний авіапростір з ЄЄ через суперечку навколо Гібралтару між Іспанією та Великобританією.

"Ми бачимо певні складності у відносинах Іспанії та Великобританії щодо дозволу для України на підписання угоди про спільний авіаційний простір з Європою", - заявив він.

"Я дав доручення Державіаслужбі почати за допомогою МЗС перемовини з усіма країнами, з якими в України підписані двосторонні договори про використання авіапростору. Всього таких країн приблизно 70, з яких в районі 60 мають двосторонні обмеження", - сказав Пивоварський.

За його словами, вже поставлене задання Державіа в найкоротші терміни провести перемовини з цього приводу.

Нагадаємо, у травні президент Петро Порошенко заявив, що Євросоюз погодився розблокувати підписання угоди про вільний авіапростір, що була була заморожена через територіальний конфлікт між Великобританією та Іспанією.

Раніше в Єврокомісії обіцяли до кінця року розблокувати це питання, щоб угода запрацювала з 1 січня 2016 року.

Підписання договору про "Відкрите небо", як очікується, лібералізує український ринок авіаперевезень і дозволить європейським компаніям безперешкодно працювати в Україні, а українським - у Європі. Документ гарантуватиме доступ на український ринок європейських лоукост-компаній, а також право українських та європейських компаній здійснювати рейси між Україною та країнами ЄС без міждержавного узгодження маршрутів.