Україна і Польща почали переговори про дешевий роумінг

Нацкомісія з питань регулювання зв'язку проголосувала за проект міжурядової угоди України з Польщею, який передбачає двостороннє зниження роумінгових розцінок
Depo.Гроші
21 жовтня 2015 14:40
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення було прийнято на черговому засіданні регулятора 20 жовтня і направлено на узгодження в усі зацікавлені міністерства, передає depo.ua з посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

Як розповів глава НКРЗІ Олександр Животовський, підготовці проекту передував візит прем'єр-міністра Арсенія Яценюка до Польщі.

Документ по суті являє собою перероблену директиву Єврокомісії від 2012 року.
Згідно з її нормативам, протягом двох років тарифи на внутрішній роумінг в Європі поступово знижувалися.

Так, з середини 2012 одна хвилина вихідного дзвінка в мобільних мережах ЄС стала коштувати 29 євроцентів, а вхідного - 8 євроцентів. А з середини 2014 року, згідно з цією ж директивою, граничні тарифи були знижені до 19 і 5 євроцентів відповідно.

Нормативи торкнулися і розцінки на мобільний інтернет в роумінгу: за два роки вони впали з 70 до 20 євроцентів за 1 Мб, за СМС - з 9 до 6 євроцентів.

Животовський говорить, що стосовно мобільних мереж України та Польщі уряду збираються піти по тому ж шляху.

Правда, граничні розцінки можуть трохи відрізнятися від вищенаведених, враховуючи місцеві особливості ринку.

Голова комісії додав, що нинішні тарифи на роумінг для українців в Європі не витримують жодної критики. Він назвав їх заборонними, так як нашим громадянам доводиться платити за вихідну хвилину в європейських країнах від одного долара і більше.

Співрозмовник в українському уряді запевняє, що з ініціативою знизити ціни виступила якраз не наша сторона, а польська, оскільки поляки часто приїжджають в Україну і скаржаться на надто дорогий роумінг.

Українські оператори змушені були "відіграватися" на приїжджих, так як європейські оператори постійно піднімали розцінки для країн, що не входять в ЄС.

Быльше економічних новин читайте на Depo.Гроші