Україна хоче завершити переговори з кредиторами до кінця вересня

Влада України констатує більш повільне, ніж очікувалося, просування процесу реструктуризації приватного зовнішнього боргу, однак має намір завершити його до кінця вересня поточного року
Depo.Гроші
5 серпня 2015 10:15
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в оновленому меморандумі за підсумками першого перегляду програми розширеного фінансування (EFF) Міжнародного валютного фонду, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"На додаток до наших фінансових зусиль та забезпечення рівня боргу на стійкому рівні відповідно до поставленої мети нижче 71% ВВП до 2020 року, ми продовжуємо переговори з кредиторами щодо переоформлення заборгованості, які ми ставимо за мету завершити до кінця вересня 2015 року", - наголошується в документі, оприлюдненому на сайті фонду у вівторок.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів України у вівторок направило оновлену пропозицію щодо реструктуризації приватного зовнішнього боргу Спеціальному комітету кредиторів, суть якого поки не розголошується.

"З урахуванням часу, необхідного для юридичного оформлення пропозиції з реструктуризації, поточний тиждень буде мати вирішальне значення для переговорів. З урахуванням цього, Міністерство закликає кредиторів взяти участь у зустрічі в Лондоні на найвищому рівні в четвер", - говорилося в повідомленні Мінфіну.

Реструктуризація є частиною програми міжнародної допомоги Україні, проте переговори з кредиторами топталися на одному місці з березня по кінець червня. Київ погрожував ввести мораторій на обслуговування боргів, якщо утримувачі приблизно $20 млрд її облігацій не погодяться найближчим часом почати переговори, на яких Мінфін пропонував списати 40% основної суми заборгованості, розстрочити платежі і знизити відсотки.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші".