Україна готується приєднатися до митної системи ЄС

В Україні почався процес підготовки до приєднання до спільної транзитної системи (СТС) Європейського Союзу
Depo.Гроші
25 травня 2015 16:28
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державної фіскальної служби України, передає depo.ua.

Так, представники урядового офісу з питань євроінтеграції, Мінфіну, Мінекономрозвитку, ДФС України, а також ЄС і Посол Литовської Республіки обговорили комплекс заходів правового, організаційного, структурного і фінансового характеру, яких необхідно вжити в Україні протягом наступних кількох років на шляху приєднання до спільної транзитної системи.

"Приєднання до спільної транзитної системи передбачено Угодою про асоціацію Україна -ЄС. Це сприятиме розвитку торговельно-економічних відносин між нашою країною та Європейським співтовариством, оскільки значно пришвидшить митні процедури та забезпечить ефективну протидію контрабанді", - зазначив заступник голови ДФС Костянтин Лікарчук.

Він додав, що підготовчий процес буде відбуватися при активній співпраці з бізнесом та за підтримки ЄС.

Європейський експерт Вітеніс Алішаускас, який з січня 2015 р. співпрацює з ДФС, зазначив, що ЄС готовий надавати допомогу у розробці нормативно-правових документів, обмінюватися досвідом, навчати співробітників митних органів, проводити тестове використання СТС тощо.

За результатами засідання Наглядова рада схвалила план заходів щодо приєднання України до спільної транзитної системи.

Довідка.  Спільна транзитна система (Європейська нова комп'ютеризована транзитна система (New Computerised Transit System - NCTS) - послідовність обміну електронними даними про товари, що переміщуються транзитом, між усіма митними органами  - учасниками транзиту, а також митними органами та суб'єктами зовнішньо-економічної діяльності.