ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна друга в Європі за темпами зросту e-commerce

Обсяги ринку e-commerce в Україні зростають більш ніж на 30% щорічно

Depo.Гроші
5 грудня 2018 13:20
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив керівник сектора IT-Telecom BRDO (Офіс ефективного регулювання, Better Regulation Delivery Office) Олександр Кубраков під час круглого столу "E-commerce: розумне регулювання для прогресивного ринку" в Києві, інформує Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ринок електронної комерції у світі зростає зі швидкістю 23-25% на рік. В Україні ці темпи набагато вищі - близько 30% на рік", - повідомив він.

При цьому Кубраков зазначив, що Україна посідає передостаннє місце в Європі за ВВП на душу населення, останнє за рівнем проникнення інтернету і на 10-20% відстає від сусідніх країн за рівнем проникнення банківських карток.

За даними BRDO, обсяг ринку e-commerce в Україні в 2017 році перевищив $50 млрд, або 3,2% загального обсягу роздрібного продажу. Водночас темпи зростання електронної комерції в Україні становили близько 31%, що є другим за швидкістю зростання показником в Європі.

"Суттєвою проблемою для ринку є обов'язок продавця надавати фіскальний чек у друкованому вигляді у момент надходження грошей за товар. Це практично унеможливлює інтернет-еквайринг з обсягом платежів понад 7,5 млрд грн на рік і оплату післяплатою обсягом більше ніж 12 млрд грн на рік", - наголосив Кубраков.

Він зауважив, що вирішенням цієї проблеми може стати дозвіл надавати чеки в електронній формі.

Нагадаємо, група компаній EVO прогнозувала в 2018 році збереження тенденції зростання ринку електронної комерції у сфері фізичних товарів і послуг на 30% порівняно з 2017 роком - до 65 млрд грн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.