Українці забрали з банків уже більше 17 млрд грн депозитів

Відтік депозитів з банків склав 135 млрд грн в минулому році і ще 17,2 млрд грн з початку цього року, і в даний час Національний банк видає банкам рефінансування тільки під відтоки депозитів
Depo.Гроші
27 лютого 2015 14:47
ФОТО: depo.ua
Українці забрали з банків уже більше 17 млрд грн депозитів
Українці забрали з банків уже більше 17 млрд грн депозитів

Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева в ході зустрічі з топ-менеджментом компаній-членів Американської торговельної палати, повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

За її словами, якщо проаналізувати графік відтоків, то він посилювався в період ескалації конфлікту на Сході України.

«Останній відтік був спровокований нашим Дебальцевим і, на жаль, непрацюючими Мінськими угодами. Після цього, я так розумію, панічні настрої перейшли на валютний ринок», - сказала глава Нацбанку.

Гонтарева додала, що з початку року відтік склав уже 17,2 млрд грн, з яких Національний банк на виплату таких гарантованих депозитів витратив 4,7 млрд грн.

«На решту банки витратили свою власну ліквідність, на повернення цих депозитів», - сказала вона.

Також Гонтарева підкреслила, що в даний час Нацбанк видає банкам рефінансування тільки під відтоки депозитів фізичних осіб в сумі гарантованих вкладів.

Як повідомляв depo.ua, у січні в українських банках обсяг депозитів скоротився на 2,2% у гривні - до 357,9 млрд грн і на 4% у валюті - до 18,7 млрд доларів. Валютних депозитів у юридичних осіб стало менше на 4,6% (до 5,5 млрд дол.), а у фізичних осіб - на 3,8% (до 13,2 млрд дол.).