Українці за свята викинуть на смітник півмільярда гривень - опитування

Після святкування Нового 2015 року українці викинуть близько 7,4% зіпсованих продуктів, що еквівалентно 546 млн. гривень
Depo.Гроші
29 грудня 2014 16:34
ФОТО: depo.ua
Українці за свята викинуть на смітник півмільярда гривень - опитування
Українці за свята викинуть на смітник півмільярда гривень - опитування

Такі дані отримані в результаті опитування, проведеного агентством AgriSurvey асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), передає depo.ua.

Для порівняння, у минулому році цей показник становив 13%.

«Це означає, що під час свят українці будуть обачніше витрачати гроші на продукти, купувати, а отже, і викидати, менше. Так, 77% опитаних планують витратити на новорічний стіл до 1000 грн, але, незважаючи на меншу різноманітність страв, традиційний для святкування Нового року салат «Олів'є» планують готувати 63% респондентів», - йдеться в повідомленні.

«Дані дослідження відображають загальну ситуацію в споживчому середовищі. Купівельна спроможність наших співвітчизників, як і раніше, не була занадто високою, а зараз вона знову зазнала обмежень через економічну ситуацію в країні. Так, в листопаді інфляція продуктів харчування та безалкогольних напоїв склала 21% щодо аналогічного місяця 2013 року. У той же час заробітна плата підвищилася лише на 7,6% в середньому по країні, що говорить про падіння доходів населення. Також, незважаючи на збільшення курсу іноземних валют, традиційні атрибути новорічного столу, імпортні фрукти також будуть користуватися меншою популярністю, адже їхня вартість за останній рік збільшилася на 42-78%», - підсумував експерт аграрних ринків УКАБ Ігор Остапчук.

Як писав depo.ua, цього року новорічний стіл для українців подорожчав майже вдвічі. Найдорожче накрити святковий стіл обійдеться жителям окупованого Криму - більше 1 тис. грн.