Українці з Польщі перерахували 10 млрд злотих за три квартали

Число українців, котрі використовують послуги польських банків, збільшилося до 22% у другій половині 2018 року з 12,8 відсотків у першій половині 2018 року

Про це йдеться у дослідженні "Барометр трудової імміграції", опрацьованому агентством з працевлаштування Personnel Service, інформує Depo.ua з посиланням на wgospodarce.pl.

"Фінансовий сектор побачив в українцях, котрі працюють у Польщі, великий підприємницький потенціал, і вирішив розвинути цю нішу. Більша доступність послуг, призначених спеціально для них та пропозиція українською мовою дозволяють дедалі частіше здійснювати грошові перекази та банківськими послугами. Темпи зростання добре видно також в абсолютних числах. За інформацією Національного банку Польщі, протягом трьох кварталів минулого року в Україну було перераховано з Польщі 9,9 млрд злотих (2,3 млрд євро), тобто на 13 відсотків більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року", - пишуть у звіті.

Як і півроку тому, українці найчастіше використовують послуги польських мобільних операторів – 3 з 4 респондентів. Є також постійний і високий попит на користування Інтернетом - у другій половині 2018 року його придбала половина респондентів. Водночас все менше українські анкетовані цікавляться телебаченням.

Майже кожен десятий український працівників вирішує застрахуватися у Польщі (9%). Натомість все більше цікавляться медичними послугами. Їх використовує щодесятий працівник, водночас півроку тому таких було тільки 6% українців.

Нагадаємо, польські консульські установи в Україні в 2018-му році видали українцям загалом 876 064 візи, з яких національних – 97,2%, шенгенських – 2,8%

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook