Українців обігріють південноафриканським вугіллям

Кабінет міністрів України підписав угоду з купівлі 1 млн тонн південноафриканського вугілля
Depo.Гроші
3 вересня 2014 14:10
ФОТО: depo.ua
Українців обігріють південноафриканським вугіллям
Українців обігріють південноафриканським вугіллям

Про це повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, пише ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Вони (бойовики - ред.) розбомбили основні шахти, з яких ми постачали вугілля на українські ТЕС. Тому уряд вже підписав угоду на поставку 1 млн тонн вугілля з Південноафриканської республіки, перший корабель уже завантажується. Приватні компанії також закуповують вугілля. Ситуація місяць тому була дуже складною, зараз утримуємо баланс - він дуже складно утримується, але робимо все для того, щоб енергетичний сектор країни працював», - сказав він.

Яценюк додав, що імпортне вугілля коштує Україні дорожче за вітчизняне.

«Це дорожче, довше. Але, з іншого боку, нарешті, з'явився стимул замінити наші котли на ТЕЦах, перейдемо на більш дешеве вугілля, і виклики в енергетичному секторі змусять нас проводити реальну модернізацію української енергетики», - резюмував він.

Як повідомлялося, вуглевидобувні підприємства України в січні-серпні 2014 року, за оперативними даними, знизили видобуток рядового вугілля на 8,9% (на 4 млн 888,2 тис. тонн) порівняно з аналогічним періодом 2013 року - до 49 млн 820,2 тис. тонн.

У серпні поточного року видобуток вугілля в Україні у зв'язку з бойовими діями на Донбасі впав удвічі (на 3 млн 369,6 тис. тонн) порівняно з серпнем 2013 року - до 3 млн 492,1 тис. тонн. У тому числі коксівного в 2,9 разів (на 1 млн 229,9 тис. тонн) - до 639,8 тис. тонн, енергетичного - в 1,8 разів (на 2 млн 139,7 тис. тонн), до 2 млн 852,3 тис. тонн.

Як повідомляв ДеПо, у зоні АТО на Сході України терористи почали грабувати шахти й автоколонами вивозити вугілля до Росії.