Український завод визнав, що купує алюміній в Росії

Українське державне підприємство "Південмаш" офіційно заявило, що закуповує алюміній у постачальника з Російської Федерації

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу "Південмашу".

"26 січня поточного року низкою вітчизняних ЗМІ була оприлюднена інформація про закупівлю алюмінію у постачальника з Російської Федерації. Ця інформація відповідає дійсності", – заявили на заводі.

Там визнали, що коректним є також припущення журналістів про мету закупівлі, а саме, що зазначений алюміній повинен бути використаний для виготовлення основної конструкції першого ступеня ракети-носія Antares.

Підприємство стверджує, що активно вживає заходів щодо диверсифікації джерел поставок, в тому числі, в порядку імпортозаміщення продукцією вітчизняних виробників. Проте це не завжди можливо.

"Специфіка виробництва ракетно-космічної техніки пов'язана з високими вимогами до якості і надійності продукції. Жорсткість цих вимог вимагає проведення кропіткої роботи з вивчення властивостей матеріалів, використовуваних у виробництві. При цьому кінцева продукція чутлива до коливань властивостей сировини і матеріалів різного походження, незважаючи на їх повну відповідність чинним міжнародним та національним стандартам. У багатьох випадках походження матеріалу безпосередньо вказується в конструкторській та робочої документації і не може бути змінено виробником самостійно. Саме така ситуація має місце в разі закупівлі, про яку йдеться", – пояснюють у "Південмаші".

Водночас там визнають, що диверсифікація можлива і в цьому випадку, але вимагає проведення великого обсягу додаткових робіт з боку розробника і, відповідно, чималих витрат з боку замовника.

"Південмаш" не може впливати на цей процес", – наголошує підприємство.

Зазначається, що міжнародна та українська політики санкцій не поширюються на співпрацю в сфері використання космосу в мирних цілях в рамках міжнародних космічних проектів. Зокрема, саме таке формулювання використане в рішенні Ради національної безпеки і оборони України від 27.08.2014 "Про заходи щодо вдосконалення державної військово-технічної політики", введеному в дію указом президента України № 691.

Нагадаємо, "Південмаш" потрапив до списку об'єктів, які не мають бути приватизованими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"