Український постачальник Siemens і Rolls Royce: Наші замовники хочуть отримувати продукцію, а не документи про форс-мажор

Високотехнологічні експортно-орієнтовані компанії не можуть нарощувати свій бізнес в Україні не тільки через бойові дії на Донбасі, але і через незахищеність прав власності, а також хиткі гарантії захисту від рейдерства

Таку думку в інтерв'ю виданню "Факти" висловив директор ТОВ "Патон Турбайн Текнолоджіз", яка надає послуги з підвищення довговічності авіаційних двигунів та енергетичних турбін для провідних світових виробників, Валерій Стасюк.

"З багатьох факторів, в тому числі у зв'язку з війною на Донбасі, наша країна не може бути надійним партнером для західних контрагентів. За кожен експортний контракт доводиться боротися не тільки на маркетинговому полі, але і намагатися всіма можливими способами знизити негативний статус України і мінімізувати його вплив на експортний бізнес", - зазначив він.

"Наші замовники хочуть отримувати продукцію, а не документи про форс-мажор від торгово - промислової палати. Крім того, фактична відсутність захисту прав власності в судах, хиткі гарантії від рейдерського захоплення як корпоративних прав, так і майна в Україні відверто лякає наших партнерів", - додав директор підприємства.

За його словами, через відсутність підтримки з боку держави, суттєвим є і вплив витоку висококваліфікованих кадрів. "Зараз ми відчуваємо дефіцит інженерного молодого персоналу. Але продовжуємо працювати на перспективу, і за останні 4 роки кількість співробітників зросла з 112 до 170. У 2014 році кількість працівників у віці "51 плюс" було більше 50%, зараз середній вік знизився до 42 років. ...Ми вважаємо наші зарплати середніми. Але для фахівців такого класу вони, безумовно, невисокі", - додав Стасюк.

При цьому він відзначає, що незважаючи на труднощі, заводу вдається успішно конкурувати з світовими лідерами ринку послуг з ремонту і підвищення ресурсу елементів авіадвигунів. "Щоб споживачі були згодні співпрацювати з українським підприємством, ми повинні бути в чомусь сильніше наших конкурентів, а це потужні спеціалізовані компанії вартістю $1,5 – 2,5 млрд., з великою кількістю виробничих майданчиків, а також самі виробники газових турбін. І наявність у нас таких контрактів – свідчить, що ми відповідаємо цій вимозі", - вважає Стасюк.

ТОВ "Патон Турбайн Текнолоджіз" було створено у 1993 році як спільний науково-дослідний центр "Pratt and Whitney-Paton" (підрозділ американської United Technologies Corporation (UTC) на базі Інституту електрозварювання ім. Е. О. Патона. У 2014 році 51% акцій американців придбали компанії підприємця Олексія Філіппова.

"Зараз серед наших споживачів Siemens (Швеція), Honeywell та Meyer Tool (США), Fuji Industries і Kawasaki Heavy Industries(Японія). Ми вже завдали покриття на 50 тис. лопаток турбіни Siemens SGT-800, потужність якої не перевищує 50 МВт, нам довіряють нанесення покриттів на лопатки допоміжних силових установок винищувачів сил самооборони Японії", - розповів В. Стасюк.

За його словами, в даний час йде розробка нових видів покриттів для турбіни Siemens, яка повинна вийти на ринок 2019 - 2020 рр., крім того, активно йде узгодження співпраці з Rolls Royce (Великобританія) і TEI (Туреччина) та адаптація можливостей компанії і технологічних процесів для потенційних замовлень, починаючи з наступного року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна