Український банківський сектор визнаний одним із найбільш ризикових

Standard & Poor's відніс банківський сектор України до групи з найбільшими ризиками
Depo.Гроші
5 вересня 2014 14:29
ФОТО: depo.ua
Український банківський сектор визнаний одним із найбільш ризикових
Український банківський сектор визнаний одним із найбільш ризикових

Про це йдеться у звіті агентства, пише ДеПо з посиланням на РБК-Україна.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's відносить банківський сектор України до групи «10» (присвоюється країнам з найбільшими ризиками за шкалою від 1 до 10) за рівнем галузевих і країнових ризиків.

«Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's відносить банківський сектор України (ССС/Стабільний/С; рейтинг за національною шкалою: uaВВ+) до групи 10 за рівнем галузевих і країнових ризиків (Banking Industry Country Risk Assessment - BICRA). Крім України, до групи 10 належать Білорусь, Греція, Єгипет і Ямайка», - йдеться у звіті.

Standard & Poor's повідомляє, що тенденція розвитку економічного ризику для України оцінюється як «стабільна». Оцінка економічного ризику «10», яка присвоюється країнам з найбільшими ризиками, вже відображає дуже слабке економічне середовище і високий геополітичний ризик.

«Ми очікуємо, що кредитний ризик в економіці залишиться «надзвичайно високим», оскільки прогнозуємо погіршення якості активів і, як наслідок, збільшення витрат на формування резервів за кредитами в найближчі два роки», - повідомляється в звіті Standard & Poor's.

Оцінка тенденції розвитку галузевого ризику як «стабільної» відображає очікування рейтингового агентства того, що в найближчі два роки банківський сектор України, як і раніше, характеризуватиметься низькою якістю регулювання і нагляду, низькими показниками прибутку, скоригованого з урахуванням ризиків, та несприятливими умовами фондування і ліквідності.