Українські магазини залишаться без «соціальних продуктів»

Уряд має намір відмовитися від регулювання цін на соціально значимі товари і зняти усі обмеження на їх оптову і роздрібну вартість, що діють вже більше 10 років. Це може не торкнутися тільки молока, пшеничного і житнього хліба

Українські магазини залишаться без «соці…

Про це пише «Апостроф», у розпорядженні якого опинився пакет дерегуляційних реформ, підготовлених Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Реалізація документу дозволить підвищити позиції України в рейтингу Doing Business, передає ДеПо.

За даними видання, уряд пропонує відмінити державне регулювання вартості соціально значимих продуктів харчування, а також зняти обмеження на оптові та роздрібні ціни на них. Таким чином, держава має намір відмовитися від впливу на ціноутворення для ряду продуктів харчування, чим займалося з 2000 року.

Обмеження можуть бути зняті на оптову вартість борошна, хліба, макаронних виробів, круп, цукру, яловичини, свинини і м'яса птиці, ковбасних виробів, молока і молочних продуктів, вершкового і соняшникового масла, яєць, цукру, картоплі, солі.
«Зараз така надбавка обмежена 15%, тобто, продаючи вказану продукцію оптом, виробник не може збільшувати ціну більше цього показника», - пише видання.

Ціна м'яса, реалізованого з держрезерву, також може стати ринковою. Зараз торгова націнка не перевищує 10% від конкурсної ціни, зазначає видання.

Уряд також має намір відмовитися від максимальних рівнів рентабельності для виробників пшеничного борошна усіх сортів, хліба вагою більше 500 грамів без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, а також хліба і хлібобулочних виробів для діабетиків. Крім того, в МЕРТ пропонують більше не моніторити ціни на борошно вищого гатунку, макаронні вироби, гречану крупу і рис. Регулювати ціни Кабмін збирається тільки на незбиране молоко, пшеничний і житній хліб. Автори ініціативи упевнені, що метод регулювання цін не виправдав себе - діюча система не стримує зростання цін і навіть є чинником прискорення такого зростання.

Завідувачка відділом економічного зростання і структурних змін Інституту економіки і прогнозування НАНУ Лідія Шинкарук упевнена, що ініціативи МЕРТ доречні для впровадження, оскільки не держава повинна контролювати ціни.

Необхідність відміни будь-яких цінових обмежень підтримує і співвласник продуктової мережі «Фуршет» Ігор Баленко. «Про яке регулювання цін може зараз йтися, коли падає споживання, національна валюта знецінюється, а інфляція росте з кожним місяцем? Якщо не відмінити регулювання цін, то все може закінчитися розоренням компаній» - заявив Баленко.

А ось виробники хліба не в захваті від таких ініціатив. За словами виконавчого директора Всеукраїнської асоціації пекарів Олени Жукової, результатом відміни обмежень стане зростання ціни на продукцію в роздрібних мережах.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme