Українські банки на межі виживання: або 66 млрд грн, або смерть

Загальні потреби української банківської системи в докапіталізації за результатами проведеного стрес-тестування складають 66 млрд грн
Depo.Гроші
20 листопада 2014 16:03
ФОТО: depo.ua
Українські банки на межі виживання: або 66 млрд грн, або смерть
Українські банки на межі виживання: або 66 млрд грн, або смерть

Про це заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарева на п'ятому Українському інвестиційному форумі, організованому CFA Society Ukraine, пише ДеПо з посиланням на «Уніан».

За її словами, стрес-тестування 35 найбільших банків країни, частка яких у банківській системі становить 20%, завершено і можна робити висновки про потреби в докапіталізації банківської системи.

«Загальні потреби в докапіталізації складають 66 млрд грн. І я хочу сказати, що в основному це зумовлено проблемами в Луганську та Донецьку», - сказала Гонтарева.

Також вона нагадала, що регулятор продовжує «очищення» банківської системи від неплатоспроможних банків і банків, що займаються відмиванням грошей. «26 банків цього року виведені з ринку Фондом гарантування, в тому числі 11 - за відмивання грошей. Ми не маємо наміру зупиняти цей процес», - сказала Гонтарева.

Глава НБУ нагадала, що регулятор має намір підтримувати системні банки, у тому числі шляхом надання рефінансування та націоналізації.