Україна істотно піднялася в рейтингу легкості ведення бізнесу

Україна зайняла 96-е місце в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business-2015, піднявшись на 16 позицій
Depo.Гроші
29 жовтня 2014 07:00
ФОТО: depo.ua
Україна істотно піднялася в рейтингу легкості ведення бізнесу
Україна істотно піднялася в рейтингу легкості ведення бізнесу

Про це йдеться в звіті експертів Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації (IFC), передає ДеПо з посиланням на ZN.UA.

Згідно зі звітом, у світовому рейтингу щодо сприятливості ведення бізнесу традиційно лідирує Сінгапур. Також до першої десятки увійшли Нова Зеландія, Гонконг, Данія, Південна Корея, Норвегія, США, Велика Британія, Фінляндія та Австралія.

Водночас Польща зайняла в рейтингу 32-е місце, Болгарія - 38-е, Румунія - 48-е, Білорусь - 57-е, РФ - 62-е, Молдова - 63-е.

Разом з тим укладачі рейтингу відзначили низку покращень у бізнес-кліматі України. Серед них, наприклад, виділяють спрощення процесу сплати податків для компаній завдяки введенню електронної системи подачі декларацій та сплати єдиного соціального податку.

Також в Україні покращився і показник віддаленості від передового рубежу (тобто від країни, що займає перше місце - Сінгапуру), що спеціально розраховується, склавши 61,5% проти торішніх 59,2% (чим вищий бал за цим показником, тим сприятливіше підприємницьке середовище).

Дослідження групи Світового банку також проаналізувало нормативно-правові норми, які застосовуються щодо приватних підприємств протягом усього циклу їхньої життєдіяльності, включаючи створення і початок операційної діяльності, здійснення зовнішньоторговельної діяльності, оподаткування та вирішення неплатоспроможності. Сукупні рейтинги засновані на 10 показниках і охоплюють 189 країн.

За індикатором «Початок підприємницької діяльності» Україна посіла 76-у позицію, набравши 87,3 бали зі 100 можливих. Експерти зазначили, що для того, щоб почати свою справу в Україні, необхідно пройти близько 6 дозвільних процедур, що забере у підприємця не менше 21 дня і потребує 1,2% від початкового капіталу підприємства.

Зауважимо, що в дослідженні Doing Business-2014 Україна посіла 112-е місце.