Україна приєдналася до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю: Що це означає

Європейська організація з безпеки аеронавігації Євроконтроль остаточно ухвалила приєднання України до Спільної системи маршрутних зборів і встановила їх розмір за аеронавігаційне обслуговування на 2021 рік
 

Україна приєдналася до Спільної системи…
Фото: Украерорух/Facebook

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

"Круті новини із Брюсселя, на які авіагалузь чекала з 2004 року! Щойно Євроконтроль остаточно ухвалив приєднання України до Спільної системи маршрутних зборів і встановив їх розмір за аеронавігаційне обслуговування на 2021 рік – у повітряному просторі над територією країни та окремо (в частині міжнародного повітряного простору над відкритим морем (Green Zone), де відповідальність за обслуговування повітряного руху делегована Україні міжнародним співтовариством)", – повідомив міністр.

Він також пояснив, що це дасть Україні:

  • щорічний перерахунок ставок плати за аеронавігаційне обслуговування для "Украероруху" та встановлення актуальних ставок 1 січня кожного року з метою повного покриття витрат на забезпечення послуг;
  • нові потенційні можливості залучати додатковий транзитний трафік над Чорним морем.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) проведе зовнішнє оцінювання ефективності менеджменту Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (Украерорух) уже цієї осені. 

Довідка: Євроконтроль (Європейська організація з безпеки аеронавігації, EUROCONTROL) — заснована в 1960 році міжнародна організація, що працює у сфері організації повітряного руху у європейському регіоні. Євроконтроль є цивільною організацією, наразі налічує 40 держав-членів. Штаб-квартира знаходиться в Брюсселі (Бельгія).

Євроконтроль координує і планує управління повітряним рухом для всієї Європи. Це включає в себе роботу з національною владою, постачальниками аеронавігаційного обладнання, цивільними і військовими користувачами повітряного простору, аеропортами та іншими організаціями. Його діяльність включає в себе стратегічне і тактичне управління потоками, підготовку диспетчерів, регіональний контроль повітряного простору, а також збір аеронавігаційних податків.

Міжнародна конвенція щодо співробітництва у галузі безпеки аеронавігації "Євроконтроль" була ратифікована Верховною Радою ще у 2003 році, а набула чинності у 2004 році. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme