Україна припинила автобусне сполучення з Кримом і зоною АТО

Україна припинила продаж квитків і перевезення пасажирів на автобусних маршрутах в Крим і зону антитерористичної операції (АТО)
Depo.Гроші
21 січня 2015 16:40
ФОТО: depo.ua
Україна припинила автобусне сполучення з Кримом і зоною АТО
Україна припинила автобусне сполучення з Кримом і зоною АТО

Про це повідомив перший заступник голови державної інспекції з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекції) Володимир Балін, передає depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

За його словами, в зону АТО пасажирські автобуси не пускають через почастішання випадків їх обстрілів і втручання в діяльність перевізників.

«Щодо припинення перевезень пасажирів автобусами в Автономну Республіку Крим, то тут ситуація трохи інша. Україна ніколи не визнає анексію Криму і зробить все можливе, щоб його повернути, але оскільки ми зараз не можемо контролювати перевізників і забезпечувати безпеку на території півострова, було вирішено в цілях безпеки людей припинити перевезення», - додав Балін, визнавши, що така заборона створює значні незручності для людей і завдає шкоди перевізникам.

Він підкреслив, що рішення про припинення перевезень пасажирів у Крим і в зону АТО тимчасові та прийняті з дотриманням чинного автотранспортного законодавства.

«Відповідно до пункту 18 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.1997 № 176, організатор перевезень має право в разі настання обставин непереборної сили негайно припинити перевезення за маршрутом», - уточнив Балін.

Відзначимо, що, за даними кримського видання «15 минут», ще кілька днів тому, 19 січня, автобуси без проблем пропускали через прикордонні пункти між Кримом і материковою Україною.

Як повідомляв depo.ua, Укртрансінспекція вимагала від автомобільних перевізників та власників автостанцій припинити ще з 26 грудня продаж квитків, а також перевезення пасажирів на автобусних маршрутах, що з'єднують материкову частину України з територією окупованого Росією Криму.