Україна отримує лише третину податків з Донбасу

Податкові платежі з Луганської та Донецької областей з початку року скоротилися на 11,5 млрд грн, або на 73%
Depo.Гроші
11 грудня 2014 15:45
ФОТО: depo.ua
Україна отримує лише третину податків з Донбасу
Україна отримує лише третину податків з Донбасу

Про це повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус.

При цьому він не назвав абсолютних цифр податкових зборів.

«Через бойові дії за 11 місяців зменшилися надходження до зведеного бюджету по Донецькій та Луганській областях. Показники дуже високі. У порівнянні з минулим роком - на 11,5 млрд грн (72,8%), - зазначив Білоус. - По Донецькій області - на 8,7 млрд грн, по Луганській - на 2,8 млрд грн. Хочеться вірити, що наступного року ситуація зміниться і в цьому регіоні настане мир».

Відомо, що, за даними ДФС, втрати державного бюджету тільки за митними платежами через війну на Сході перевищили 3 млрд грн, при цьому в доларовому еквіваленті тільки в листопаді митниця недоотримала 93 млн дол. платежів.

Раніше в прес-службі Донецької облдержадміністрації повідомляли, що за 11 місяців 2014 року надходження до загального фонду місцевих бюджетів скоротилися на 11,5% і склали 14 млрд 521 млн грн. За звітний період скоротилися і надходження податків на доходи фізичних осіб - на 18,6% менше, ніж у січні-листопаді 2013 року.

У свою чергу прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначав, що Донецька і Луганська області забезпечували до 20% економічного та виробничого потенціалу країни, тому війна в цьому регіоні позбавила Україну 20% доходів, 20% валютної виручки.