Україна на зерні в цьому році може заробити $2 млрд

Україна до кінця року може експортувати зерна на $2 млрд
Depo.Гроші
17 жовтня 2014 23:01
ФОТО: depo.ua
Україна на зерні в цьому році може заробити $2 млрд
Україна на зерні в цьому році може заробити $2 млрд

Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в ході робочої поїздки в Полтавську область, пише ДеПо з посиланням на «УНІАН».

Яценюк підкреслив, що за останні півроку експорт української сільгосппродукції виріс на 32%, при тому, що для українських виробників фактично закрився російський ринок. «Тільки від експорту зерна ми очікуємо до кінця поточного року 2 млрд дол.», - сказав глава уряду.

При цьому Яценюк підкреслив, що бар'єри на російському ринку посприяли зростанню експорту української продукції на інші ринки, включаючи ринок ЄС.

«Росія відмовилася від української продукції - ми знайшли можливість продавати її в ЄС і в інші країни, - цитує Департамент інформації прем'єр-міністра. - Ми замістили російські ринки європейськими».

Яценюк навів дані, згідно з якими продаж м'яса і субпродуктів з птиці в Росію впав на 81%, при цьому експорт цього виду продукції в інші країни виріс на 30-100%. Експорт соняшникової олії в РФ впав на 50%, але при цьому експорт олії в Індію, Іран, країни ЄС зріс в середньому на 17%. При цьому Україна, за словами глави уряду, істотно зменшила імпорт продуктів харчування - в середньому на 18%.

Яценюк нагадав, що, за даними Держстату, обсяг сільгоспвиробництва за 9 місяців поточного року зріс порівняно з минулим роком на 16%, а середня врожайність зернових збільшилася на 14%. Прем'єр підкреслив, що сільське господарство стало одним з двигунів української економіки.

«Продовольча безпека світу залежить від України. Ми тут є одним з ключових гравців. І плани уряду, щоб Україна разом з іншими країнами світу - США, низкою країн ЄС, Канадою - захопили світове лідерство, будуть реалізовані», - підкреслив Яценюк.

Як повідомлялося, Мінагропрод прогнозує урожай зернових в Україні в 2014 році на рівні 60,5-64,4 млн тонн проти 63 млн тонн в 2013 році. Такий розрив у цифрах в міністерстві пояснюють відсутністю остаточної інформації щодо врожайності кукурудзи на Донбасі, охопленому бойовими діями. Запаси зерна на сільськогосподарських підприємствах України (крім малих) і підприємствах, що займаються зберіганням та переробкою зернових, на 1 жовтня 2014 року склали 23,4 млн тонн, що на 26% більше, ніж до аналогічної дати 2013 року. Раніше прем'єр-міністр рекомендував Мінагропроду якнайскоріше підвести баланси зерна з тим, щоб визначити чіткий обсяг експорту, який Україна може здійснити в 2014-2015 маркетинговому році.