Україна може отримати транш МВФ до кінця року, – НБУ

Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду цього року, якщо вдасться швидко сформувати уряд

Про це повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, інформує Depo.ua з посиланням на DW.

До кінця цього року Україна може отримати транш кредитної допомоги від МВФ за умови, якщо після виборів вдасться швидко сформувати новий уряд і він одразу почне працювати, заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова в інтерв'ю агентству новин Reuters.

Нагадаємо, затверджена в грудні минулого року програма співпраці Києва з МВФ передбачала виділення кредитів на загальну суму 3,9 мільярда доларів США до 2020 року, однак Україна отримала лише 1,4 мільярда з цього обсягу. На даний момент вона призупинена, поки не буде сформовано уряд після дострокових парламентських виборів, які мають відбутися 21 липня.

"Якщо уряд буде сформовано і (...) він почне працювати у вересні, тоді у нас є шанс отримати транш до кінця цього року - ми вважаємо це оптимістичним сценарієм", - зазначила Рожкова. Вона очікує, що розмір траншу може становити приблизно 1,3 мільярда доларів.

Також перша заступниця голови НБУ звернула увагу на очікувані виклики в економіці та фінансовій сфері України.

"Наприкінці цього року і наступного року ми повинні виплатити значні борги. Безсумнівно, це буде дуже напружений період. (...) Очевидно, що 2019 рік для нас - складний. (…) Співпраця з МВФ є ключовою для нас і не тільки через один транш", - зазначила Рожкова.

За її словами, на даний момент міжнародні резерви НБУ перевищують 19 мільярдів доларів, а продовження співпраці з МВФ дозволить збільшити їх до обсягу понад 21 мільярд доларів.

Нагадаємо, 5 червня повідомлялося, що Європейський Союз може виділити Україні кошти в рамках другого траншу макрофінансової допомоги, щойно Україна виконає відповідні вимоги для їх отримання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна