Україна готується зібрати рекордний за роки незалежності врожай

Прогнозний показник врожаю 2014 року з урахуванням усіх факторів, включаючи анексію Криму та військові дії на території Донецької та Луганської областей, складає 64,421 млн тонн зернових і зернобобових культур
Depo.Гроші
1 жовтня 2014 17:07
ФОТО: depo.ua
Україна готується зібрати рекордний за роки незалежності врожай
Україна готується зібрати рекордний за роки незалежності врожай

Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Ігор Швайка, передає ДеПо з посиланням на УНІАН.

«На сьогодні у нас прибрано площу в 14,682 тис. га. Це менше (порівняно з площею в 2013 році, - ред.), різниця припадає на територію окупованого Криму, а також окремі райони Донецької і Луганської областей, де збір врожаю неможливий, - сказав міністр. - Розрахунок на поточний рік по зернових і зернобобових культурах складає 64,421 млн тонн».

Швайка також зазначив, що прогнозний показник врожаю кукурудзи становить близько 30 млн тонн. При цьому він не назвав прогнозний показник експорту зернових, зіславшись на необхідність підрахунку потреб українських борошномельних підприємств, а також формування державного резерву.

«Експортувати будемо тільки після того, як визначимо наші внутрішні потреби», - сказав Швайка.

Раніше Мінагропрод прогнозував, що українські аграрії в 2014 році зможуть зібрати приблизно 60 млн тонн зернових проти рекордних 63 млн тонн, які країна отримала минулого року.

У той же час, як повідомляв ДеПо, «міністерство» агропромислової політики та продовольства самопроголошеної «ДНР» наполягає на тому, щоб аграрії регіону продали зібраний врожай зернових «республіці» і доставили його на «державні елеватори».

Мітки: Урожай, зерно