Україна готова вибірково вдарити по російських компаніях

Україна розглядає можливість введення вибіркових санкцій стосовно російських компаній, а не по відношенню до категорій товарів
Depo.Гроші
7 жовтня 2014 15:37
ФОТО: depo.ua
Україна готова вибірково вдарити по російських компаніях
Україна готова вибірково вдарити по російських компаніях

Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Роман Качур, пише ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Відповідно до закону про зовнішньоекономічну діяльність, МЕРТ може вводити санкції щодо окремих компаній, тим самим повністю забороняючи їх економічну діяльність на території України, або переходячи на режим індивідуального ліцензування. Саме з цією метою ми і оприлюднили даний список», - сказав він на брифінгу.

Качур підкреслив, що МЕРТ провело власний детальний аналіз по кожній компанії і галузі, задіяним у торгівлі з РФ.

«Ми повинні розуміти, що серед цих компаній є компанії транснаціональні з глобальним капіталом, де присутні інтереси наших партнерів. Ми подивимося і будемо діяти максимально вибірково, щоб не створити проблем для українських компаній», - сказав він.

При цьому Качур підкреслив, що введення санкцій має бути достатньо ефективним і вибірковим, «щоб дійсно добитися ефекту, а не нашкодити своїм компаніям, які існують на ринку».

Як повідомлялося, МЕРТ у зв'язку з прийняттям російським урядом постанови про введення мит по відношенню до деяких товарів українського походження оприлюднило власний перелік товарів для можливого вилучення з режиму вільної торгівлі при імпорті з РФ в Україну. Запропоновані зміни зачіпають 36 товарних груп, включаючи як продукти харчування, предмети побуту, так і залізничні локомотиви. У міністерстві уточнили, що обмеження не зачіпають критичного для України імпорту, зокрема нафти і газу.