Україна домовляється з донбаськими бойовиками про закупівлю вугілля

Україна планує купувати вугілля на підконтрольних проросійським бойовикам шахтах Донецької та Луганської області, вже ведуться відповідні переговори
Depo.Гроші
3 листопада 2014 14:26
ФОТО: depo.ua
Україна домовляється з донбаськими бойовиками про закупівлю вугілля
Україна домовляється з донбаськими бойовиками про закупівлю вугілля

Про це повідомив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков, передає УНІАН.

За його даними, на складах таких шахт накопичилося понад 2 млн тонн палива, у той час як в Україні - гострий дефіцит вугілля.

«Я особисто як один із керівників у міністерстві веду переговори з нашими генеральними директорами, які перебувають у зоні АТО, а вони перебувають в основній своїй масі там. Вони, у свою чергу, ведуть переговори з лідерами так званих народних республік», - сказав Зюков.

Він уточнив, що Україна готова купувати вугілля з Донбасу за ціною від 850 грн за тонну, тоді як імпортне вугілля обходиться нашій країні в 86 дол. за тонну (близько 1100 грн).

Зюков додав, що механізм оплати вугілля відпрацьований. Він передбачає перерахування коштів на рахунки в держбанки, які розташовані поза зоною АТО. А працівники вугільних підприємств їздитимуть за грошима на довколишні території, де працюють філії цих банків.

«Відкриваються рахунки на території України в державному банку. Є механізм, ми таким чином у вересні погашали старі борги», - зазначив перший заступник міністра.

На його думку, кошти мають піти на оплату праці шахтарям, на підтримання працездатного стану шахт і на оплату електроенергії.

Як повідомляв ДеПо, представники «ДНР» раніше заявляли, що планують вивозити з Донецької області промислові вантажі, зокрема вугілля, в окупований Крим. Однак голова Донецької ОДА Олександр Кіхтенко запевняв, що не допустить цього.