Україна домовляється про постачання вугілля через французького оператора

Одна з найбільших в Європі енергетичних компаній GDF Suez пропонує українській держкомпанії «Центренерго» постачати вугілля зі світового ринку
Україна домовляється про постачання вугілля через французького оператора
Україна домовляється про постачання вугілля через французького оператора

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, передає ДеПо з посиланням на УНІАН.

«До нас звертався Gaz de France, який є великим оператором в цьому сегменті. У нього 140 блоків теплової генерації. Комерційні переговори тривають... щодо забезпечення вугіллям «Центренерго», - сказав Демчишин.

За словами міністра, компанії можуть вже цього тижня підписати відповідні угоди на постачання вугілля для потреб теплоелектростанцій «Центренерго».

«Питання в комерційних умовах. Зараз тривають переговори з «Центренерго». Однозначно, такі компанії, як Газ де Франс, можуть допомогти. Вони розуміють ринок, вони великий гравець, і за рахунок свого портфеля можуть впливати на постачальників, оптимізувати логістику. Сподіваюся, рішення по кооперації буде наступного тижня», - додав міністр.

Нагадаємо, що з грудня в Україні почалися віялові відключення електроенергії, які пов'язані з дефіцитом вугілля енергетичних марок на складах ТЕС через військові дії на Донбасі, де розташована більшість шахт.

У таких умовах Україна почала імпорт вугілля дефіцитних марок.

Як повідомляв ДеПо, раніше генеральний прокурор України Віталій Ярема заявляв, що Україна не може купувати вугілля у «ДНР» і «ЛНР», такі дії будуть розцінені як фінансування тероризму. У той же час міністр енергетики Володимир Демчишин вважає, що поставки вугілля з держшахт, які знаходяться на контрольованій бойовиками частині Донбасу, можна налагодити в лічені дні.