Україна домовляється про постачання вугілля через французького оператора

Одна з найбільших в Європі енергетичних компаній GDF Suez пропонує українській держкомпанії «Центренерго» постачати вугілля зі світового ринку
Depo.Гроші
16 грудня 2014 13:31
ФОТО: depo.ua
Україна домовляється про постачання вугілля через французького оператора
Україна домовляється про постачання вугілля через французького оператора

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, передає ДеПо з посиланням на УНІАН.

«До нас звертався Gaz de France, який є великим оператором в цьому сегменті. У нього 140 блоків теплової генерації. Комерційні переговори тривають... щодо забезпечення вугіллям «Центренерго», - сказав Демчишин.

За словами міністра, компанії можуть вже цього тижня підписати відповідні угоди на постачання вугілля для потреб теплоелектростанцій «Центренерго».

«Питання в комерційних умовах. Зараз тривають переговори з «Центренерго». Однозначно, такі компанії, як Газ де Франс, можуть допомогти. Вони розуміють ринок, вони великий гравець, і за рахунок свого портфеля можуть впливати на постачальників, оптимізувати логістику. Сподіваюся, рішення по кооперації буде наступного тижня», - додав міністр.

Нагадаємо, що з грудня в Україні почалися віялові відключення електроенергії, які пов'язані з дефіцитом вугілля енергетичних марок на складах ТЕС через військові дії на Донбасі, де розташована більшість шахт.

У таких умовах Україна почала імпорт вугілля дефіцитних марок.

Як повідомляв ДеПо, раніше генеральний прокурор України Віталій Ярема заявляв, що Україна не може купувати вугілля у «ДНР» і «ЛНР», такі дії будуть розцінені як фінансування тероризму. У той же час міністр енергетики Володимир Демчишин вважає, що поставки вугілля з держшахт, які знаходяться на контрольованій бойовиками частині Донбасу, можна налагодити в лічені дні.