Вугілля з Донбасу почнуть завозити через 2-3 дні

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин сподівається почати поставки вугілля з Донбасу протягом 2-3 днів
Depo.Гроші
5 грудня 2014 18:11
ФОТО: depo.ua
Вугілля з Донбасу почнуть завозити через 2-3 дні
Вугілля з Донбасу почнуть завозити через 2-3 дні

Про це він повідомив сьогодні під час брифінгу, передає ДеПо з посиланням на «РБК-Україна».

«Ще одним напрямом вирішення проблем з вугіллям є завезення вугілля, яке знаходиться на державних шахтах в зоні АТО. Обсяг там є, вивозити його можна. Принципову схему розрахунків погодили з тими шахтами, які зареєстровані на території України. Сподіваємося, що по мірі вирішення логістичних проблем, які існують в районі Дебальцевого, це може відбутися протягом 2-3 днів», - заявив Демчишин.

За словами Демчишина, протягом кожного дня з цієї зони можна буде вивозити до 5 тис. тонн вугілля, що достатньо для того, щоб «збалансувати систему».

Як повідомляв ДеПо, станом на 2 грудня, за даними «Укренерго», у ряді районів Східної України запасів вугілля для роботи теплоелектростанцій вистачить лише на чотири дні.

Раніше ДеПо писав, що в Україні спостерігається катастрофічний дефіцит вугілля через те, що більшість шахт Донбасу знаходяться на захопленій бойовиками території.

Восени Україна домовилася закупити 250 тисяч тонн вугілля в Південноафриканській республіці. Однак президент України Петро Порошенко на засіданні РНБО, за даними ЗМІ, поставив під сумнів прозорість схеми поставок вугілля з ПАР, через що тодішнього міністра палива і енергетики Юрія Продана викликали в Генпрокуратуру.

Пізніше в компанії ДТЕК Ріната Ахметова заявили, що готові купити законтрактовані обсяги вугілля з ПАР, які прибудуть в Україну 13 грудня і 22 грудня.

Тільки на початку грудня Україна частково відновила поставки вугілля з Росії.