Учені констатують поширення бідності в України

Цьогоріч в Україні очікується зростання рівня бідності на 32%, до 3,5% від загальної кількості населення

Про це йдеться у проекті Національної доповіді "Цілі розвитку тисячоліття Україна: 2000-2015", підготовленому за підтримки Програми розвитку ООН в Україні Інститутом демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

За словами директора Інституту демографії і соцдосліджень Елли Лібанової, "всупереч очікуванням нам не вдалося подолати бідність. Причому, якщо в перший період розвитку цього 15-річчя ми досягли значного прогресу, то після кризи 2008-2009 років все почало погіршуватися і, чесно кажучи, я не зовсім розумію, як сьогодні ми зможемо зламати цю тенденцію. Хоча рекомендації ми, безумовно, підготували".

Відзначається, що в результаті економіко-політичної кризи 2014 значна частина населення України стала біднішою через інфляцію, втрати роботи або необхідності бігти від збройного конфлікту на сході країни.

"Подальші події призвели до погіршення значень показника: У 2015 році очікується зростання рівня бідності до 32% проти цільового орієнтиру - 7% Тривалий час відбувалося поступове зменшення частки бідних, але сьогодні очікується повернення до значень попередніх років, зокрема до позначення 3,5 % за підсумками 2015 року", - йдеться в проекті доповіді.

Згідно зі статистичними даними, сім'ї з дітьми складають головну групу бідного населення і найбільш вразливі до соціально-економічної ситуації в країні.

"Так, кожне третє домогосподарство з дітьми перебуває за межею бідності. Наявність однієї дитини підвищує ризик бідності за відносним критерієм на 17%, а наявність трьох і більше дітей - уже на 42%", - йдеться в документі.

Разом з тим, початковий період реалізації Цілей розвитку тисячоліття характеризується значними успіхами в подоланні бідності. Зокрема, за рівнем фактичного прожиткового мінімуму з 2000 року масштаби бідності скоротилися з 71,2% до 22,1% в 2013 році.

Згідно з дослідженням, 3,5% населення України є бідними за абсолютними критеріями, в 2000 році - 11,9% (за рівнем споживання менше $ 5 на людину на добу за паритетом купівельної спроможності).

"З усіх цілей ми кращих результатів досягли в плані поліпшення здоров'я населення Певною мірою вдалося покращити екологічну ситуацію Але практично не вдалося нам забезпечити якісну освіту протягом життя. Це дуже важливий етап, і тут у нас провал ... Нам також не вдалося досягти повністю гендерної рівності", - зазначила Лібанова.

Довідка. Україна готує висновки щодо семи цілей: подолання бідності, забезпечення якісної освіти впродовж життя, забезпечення гендерної рівності, зменшення дитячої смертності, поліпшення здоров'я матерів, обмеження поширення ВІЛ-інфекції / СНІДу та туберкульозу і започаткування тенденції до скорочення їх масштабів, сталий розвиток довкілля.

Доповідь розроблявся шляхом відкритого процесу, до якого приєдналися понад 40 провідних учених та представників громадянського суспільства.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme