Учені дізналися, чому жінки і чоловіки мають різні доходи

Усунення розривів, на думку вчених, вимагає великих політичних зусиль
Depo.Гроші
16 квітня 2016 11:06
ФОТО: depo.ua

Соціологи пояснили причини великого розриву між заробітками чоловіків і жінок.

 Про це говориться в дослідженні, опублікованому в Journal of African Development, передає depo.ua.

Вчені назвали дві головні причини розриву між заробітками чоловіків і жінок: виключення других з числа високооплачуваних робочих місць і їхня непропорційно висока, порівняно з першими, присутність в неоплачуваній домашній праці, що включає догляд за дітьми і престарілими батьками.

Вчені провели метааналіз досліджень, проведених у 1990-2010 роки в 150 країнах світу. Вчені розглянули гендерну нерівність у трьох категоріях: здатність (освіта та охорона здоров'я), засоби до існування (зайнятість, сегрегація на роботі та інші економічні показники), а також представленість жінок у місцевих урядах і парламентах.

Усунення розривів, на думку вчених, вимагає великих політичних зусиль. Соціологи вважають, що для зрівняння у правах чоловіків і жінок необхідно вирівнювання ігрового поля, передбачає такі політичні рішення, як доступний догляд за дітьми, оплачувана батьківська відпустка, гнучкі схеми прийому на роботу, доступ до громадського транспорту, наявність розвиненої медицини, в тому числі в селах, а також гендерні квоти.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші