У ЗМІ показали німецькі офшори Порошенка

Журналісти німецього видання Deutsche Welle виявили у Німеччині офшорні компанії, які належать президенту України Петру Порошенку
Depo.Гроші
19 травня 2016 17:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

"За інформацією ICU, компанії Порошенка "Інтеркорн" і "Інтерстарч Україна" підписали з Зайцевим угоди про управління активами та опціон на купівлю. Таким чином, німецький завод, очевидно, знаходиться під оперативним контролем фірм Порошенко, але формально належить Зайцеву - старому другові й молодшого бізнес-партнера президента", - повідомляє видання.

Журналісти з'ясували, що при купівлі заводу по виробництву крохмалю, кормів і глютену у східнонімецькому містечку Эльстерауе із бізнес-імперії Порошенка у 2011 році і надалі під час переоформлення прав власності була обрана юридична конструкція, яка дозволяє приховати прізвище власника за "матрьошкою" фірм, які ведуть в офшори.

Згідно з реєстром підприємств Німеччини, засновницею компанії Interstarch GmbH, яка є власницею заводу в Эльстерауе, є кіпрська компанія Camarin Limited.

Засновницею цієї фірми до 2014 року була британська Morewig Limited. Згодом кіпрська компанія була переоформлена на фірму з Британських Віргінських Островів - однієї з найбільш непрозорих офшорних юрисдикцій. Заявка на реєстрацію нового засновника була подана 17 лютого 2014 року.

Кінцевим власником заводу в Німеччині - через кіпрську "прокладку" - стала компанія Euro Business Investments LTD з серця "офшорних островів", острова Тортола.

Президент Порошенко не відповів на запитання журналістів, чи є він бенефіціарним власником цієї компанії.

Звернення із запитом до компанії Investment Capital Ukraine (ICU), яка в 2011 році виступала консультантом при купівлі німецького крохмального заводу, приніс несподіваний результат. ICU заявляє, що бенефіціарним власником кіпрської компанії, яка була номінальним інвестором при купівлі заводу, є партнер Порошенко по бізнесу Сергій Зайцев.

Сам Зайцев також не відповів на запитання. Однак в інтерв'ю іншим ЗМІ він підтвердив, що завод знаходиться в управлінні українських компаній Порошенка.

У свою чергу, Зайцев запевняє, що є самостійним інвестором, а Порошенко "в останній момент відмовився купувати завод, хоча навіть їздив його дивитися". За словами Зайцева, його партнеру проект здався "дуже ризикованим".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші