У ЄС закликали Київ якнайшвидше віддати закон про освіту на суд Ради Європи

В Європейському Союзі вітають намір української влади звернутися до Ради Європи за експертною оцінкою закону "Про освіту" і закликають зробити це як найшвидше

Про це заявила речник Зовнішньої дипломатичної служби ЄС Майя Косьянчич, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

Вона наголосила, що під час спілкування представників ЄС з українською владою європейська сторона завжди підкреслює, що відповідне законодавство повинно відповідати міжнародним зобов'язанням, які Україна взяла на себе в рамках, зокрема, Рамкової Конвенції про захист національних меншин Ради Європи та Європейської Хартії регіональних і міноритарних мов.

"Як зазначалося у попередній думці Венеціанської комісії, роль української мови, як державної мови, і захист меншин та регіональних мов повинні бути ретельно збалансовані. Ми вітаємо намір української влади запросити експертний висновок Ради Європи і закликаємо зробити це якомога швидше. Ця думка має бути належним чином взята до уваги, як з точки зору її позиції, так і з точки зору впровадження у законодавство", - наголосила Косьянчич.

Нагадаємо, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про освіту", ухвалений Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

В уряді Угорщини повідомили про рішення блокувати всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через підписання президентом України Петром Порошенком Закону України "Про освіту".

21 вересня президент Румунії Клаус Йоганніс заявив про скасування офіційного візиту в Україну через ухвалений Верховною Радою закон "Про освіту".

Румунський парламент ухвалив декларацію, в якій висловлено надію на дотримання європейських стандартів у сфері захисту прав національних меншин, які проживають в Україні, після прийняття Верховною Радою закону "Про освіту".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme