У Яценюка взялися за махінації в Держфінінспекції

Більша частина встановлених Державною фінансовою інспекцією України фінансових порушень низки підприємств на суму 7,58 млрд грн припадає на 2012-2013 роки
Depo.Гроші
27 березня 2015 16:16
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні під час брифінгу повідомила міністр Кабінету міністрів Ганна Онищенко, підбиваючи проміжні результати службового розслідування стосовно неналежного виконання обов'язків очільником ДФІ Миколою Гордієнком, передає depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

 "Насамперед, звертаю увагу на озвучену нещодавно Гордієнком суму в 7,58 млрд грн встановлених ДФІ фінансових порушень. Під час службового розслідування було встановлено, що ця сума стосується діяльності низки підприємств за період з 2010 року і до початку 2014 року, при цьому більша частина порушень припадає саме на 2012-2013 роки", - наголосила Онищенко.

Вона зазначила, що у ході службового розслідування було проаналізовано дані фінансової звітності Держфінінспекції і виявлено, що з суми у 7,58 млрд грн було відшкодовано збитків фінансових та матеріальних ресурсів на суму менше, ніж 1 млрд грн.

"Це на третину менше, ніж за звітний період 2013 року, вдвічі менше, ніж у 2012 р. і аж у вісім разів менше, ніж у відповідний період 2011 році", - сказала Онищенко.

Крім того, міністр повідомила про невиконання держслужбою за період з квітня 2014 року по березень 2015 року кількох десятків доручень прем`єр-міністра та уряду, що свідчить про те, що ДФІ не було здійснено вичерпних заходів для проведення державного фінансового аудиту та перевірки державних закупівель.

Вона також повідомила, що що під час службового розслідування було виявлено низький рівень проведення Держфінінспекцією ревізій і притягнення до відповідальності винних осіб.  

Також не було проінспектовано необхідну кількість великих підприємств, які обґрунтовано потребували перевірки фінансової діяльності.